Hakkımızda

DAVET

Değerli Bilim İnsanları;

Aksaray Üniversitesi, 2018 yılında Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından koordine edilen ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile eşgüdüm halinde yürütülen “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Projesi” kapsamında "Spor ve Sağlık" alanında pilot üniversite olarak belirlenmiştir.

Spor ve Sağlık alanında yapılacak çalışmalar ile bölgenin mevcut verimlilik düzey ve inovasyon kabiliyetinin geliştirilmesi, ulusal ve uluslararası rekabetçilik gücünün artırılması, spor ve sağlık odaklı girişimciliğin artırılması ve yaygınlaştırılması, bölge illerinin sosyoekonomik gelişmişlik farkının azaltılmasına katkı sağlanması hedeflenmektedir.

İkincisini düzenleyeceğimiz bu kongrenin birçok farklı disiplini bir arada barındırması sayesinde siz değerli katılımcılara katkı sunacağını düşünmekteyiz.

Aksaray Üniversitesi Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörlüğü tarafından 21-22 Kasım 2023 tarihleri arasında çevrim içi olarak düzenlenecek olan II. Uluslararası Spor ve Sağlık Araştırmaları Kongremizde sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

21-22 Kasım 2023 tarihleri arasında buluşmak dileğiyle sağlıklı günler dileriz.

 

Saygılarımla,

Prof. Dr. Alpay ARIBAŞ

Aksaray Üniversitesi Rektörü

Kongre Başkanı